Visszatartani a lélegzetet 5 percig, leugrani 73 méterről vagy helyből felugrani több mint másfél méterre – van, aki képes rá! Elképesztő fizikai teljesítményre képes az ember, íme a legdurvább rekordok!
A kép forrása: bigstock
Az ember, aki 122 méter mélyen sem fullad meg
Az új-zélandi William Trubridge közel 4,5 percig tartotta vissza lélegzetét ahhoz, hogy beállítsa a szabadtüdős merülés világrekordját, a 122 méteres mélységet. A Bahamáknál merülő búvársztár egyébként a saját maga által tartott korábbi világrekordot döntötte meg pontosan egy méterrel. Hogy mekkora ez a mélység, jól szemlélteti, ha összehasonlítjuk néhány ismert épülettel. Ez a 122 méter több mint a Big Ben vagy az amerikai Szabadság-szobor magassága és közel fele annyi, mint az Eiffel-torony. Persze ehhez az eszméletlen teljesítményhez igen sokat kellett edzenie a merülő fenoménnak, és a táplálkozására is komolyan ügyel, hogy kihozza a testéből a benne rejlő lehetőségeket.
Vannak, akik képesek 6000 km-t egyben lefutni
A világ leghosszabb futóversenyének rekordját lassan 90 éve képtelenek vagyunk megdönteni. 1929-ben szervezték meg ugyanis az Amerikai Egyesült Államokban a transzatlanti futóversenyt New York és Los Angeles között, amelyen 5850 km-t kellett teljesíteni az atlétáknak. Az első helyet egy Johnny Salo nevű induló szerezte meg, aki 525 óra, 57 perc és 27 másodperc alatt tette meg a távot. A rekordertől csupán 2 perc és 47 másodperccel elmaradva futott be Peter Gavuzzi, aki hiába ért el ilyen hihetetlen eredményt, mégis csak a második helyen végzett. A Guinness nyilvántartása szerint azóta sem próbálkozott senki ilyen emberfeletti teljesítménnyel.
Bemutatkozik a világ legerősebb embere
A világ legerősebb embereit kereső versenyt tavaly egy brit versenyző Eddie Hall nyerte meg; a kőgolyóemelős, farönkgörgetős, kamionhúzós versenyszámokat nekünk, magyaroknak nem kell bemutatni. Eddie egyébként naponta 12000 kalóriát fogyaszt, amelynek jó része fehérje, ezzel biztosítja óriási izomtömegét és az edzésekhez szükséges energiát. A fenti versenyszámok előtt a technikáját javító gyakorlatokat végez, a versenyek között pedig body buildinggel, tornagyakorlatokkal és úszással edz.
Tényleg létezik rugóláb
A magasugrás rekordja már olimpiai számnak számít, és sokan ismerik a bajnokokat is, akik akár 2-3 méter átugrására is képesek nekifutásból. De mi nem a hivatalos sportolókkal szeretnénk foglalkozni, ezért az álló helyzetből való magasugrás rekordját kerestük meg. Ezt kizárólag álló helyzetből végzik, és a pontos mérés érdekében egymásra helyezett mérőlapokra kell ugraniuk a versenyzőknek. A jelenleg érvényes rekord egyébként 1,61 méter, amit Evan Ungar állított be két évvel ezelőtt. Szinte elképzelhetetlen az a ruganyosság, amivel teljesíteni lehet ezt a magasságot.
Teadélután zuhanásban
A bungee jumping rekordját egy tréfás kedvű angol tartja, aki minden idők egyik legnézettebb Youtube videóját készítette el ugrásával. Már az sem semmi, hogy le mert ugrani 73 méter magasból a Bray Lake felett, de mindezek mellett egy teasütit szorongatott a kezében, s amikor a vízfelszín közelébe ért, akkor a sütit nemes egyszerűséggel belemártotta egy ott kihelyezett gőzölgő csésze teába. A videóban is mondja nevetve: egy kis délutáni teára soha nincs késő. Az ugrás ilyen szintű pontos végrehajtásához azért nem semmi gyakorlás szükséges.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.